Jak si sestavit vlastní počítač

I když by se někomu mohlo zdát, že je počítač něco velice složitého, není tomu ve skutečnosti tak. Jistě, součásti, které jsou k jeho výrobě použity, si nikdo doma na koleně nevyrobí, programy si vesměs nenaprogramuje, ale sestavit si počítač z jednotlivých komponent, to zase až tak zapeklitý oříšek být nemusí. Protože takový počítač je ve chvíli, kdy jsou k dispozici jeho součásti, vlastně jenom složitější stavebnicí. U níž jenom stačí vědět, co vzít, kam to umístit a s čím to propojit, aby byl výsledek takový, jaký má být.

A pokud byste usoudili, že jste v tomto ohledu dostatečně fundovaní, proč byste se tohoto úkolu nemohli zhostit klidně i vy sami?

A jak na to?

V první řadě si je třeba pořídit potřebné součásti, operační systém a také vhodné nářadí. Tedy procesor, základní desku, operační paměti, grafickou kartu, SSD či HDD disky, napájecí zdroj a počítačovou skříň s chlazením.

S výběrem vhodných dílů Vám rádi pomůžeme.

A když to máme? Pak se procesor umístí do patice, zapojí se operační paměť, na procesor se instaluje chladič, připojí se SSD disk a případně dedikované grafické karty, zapojí se napájecí kabely ze zdroje do základní desky, grafické karty, SSD disk a chlazení a komponenty se nakonec instalují do počítačové skříně.

A když je tak učiněno, je sestava připravena ke spuštění a následnému používání. Zbývá už jenom nainstalovat operační systém a otestovat stabilitu. K čemuž lze využít buď instalační DVD nebo si vyrobit bootovací USB flashdisk.

A pak už je počítač takový, jak si ho obvykle představujeme, kompletní a připravený k užívání. A jsou-li tu použity odpovídající a kvalitní komponenty a práce je dobře odvedena, můžeme se těšit na to, že nám bude tento přístroj prokazovat stejně dokonalé služby jako ten, který bychom si koupili hotový u odborníků. Protože jak postupují při sestavování počítačů profesionálové? Přece úplně stejně. Jen mají více zkušeností, a proto jim to zabere méně času. Méně času než laikům, kteří na tom stráví při prvním pokusu možná i půl dne.

Comments are closed.