Jak zálohovat PC nebo Notebook

Mnoho majitelů notebooků i stolních počítačů dělá jednu velkou chybu. Příliš spoléhá na své zařízení a nezálohuje soubory, které jsou pro něho důležité.

Jak zálohovat PC

V případě, že svá data na počítači nezálohujete, vystavujete se riziku, které může dopadnout přesně podle známého českého rčení o „bychovi, kterého marně honíte“. Pravidelné zálohování by mělo probíhat prostřednictvím zabezpečeného internetového spojení.

  • Zálohovací server musí být mimo dosah veškerých rizik, která by mohla ohrožovat uživatelská data.
  • Nebezpečí ztráty dat hrozí i v případě nejnovějších a nejmodernějších zařízení.
  • Jsou situace, kdy ani sebekvalitnější notebook nebo počítač neodolá některým destruktivním vlivům.
  • K těm patří především krádež, fatální chyba při obsluze anebo požár.
  • Pokud své zařízení „utopíte“, lze v některých případech ještě leccos zachránit.

Zálohování je prostě nezbytné. Ruku v ruce se stále dokonalejšími technologiemi, operačními systémy a počítačovými programy, jdou i viry a nežádoucí a škodlivé softwary. Ty vás mohou během několika vteřin připravit o důležité pracovní dokumenty nebo rodinné poklady v podobě fotografií či videí z dovolené.

Žádné obavy – je to jednoduché

Zálohování samo o sobě není složitý proces. Stačí si nainstalovat zálohovací program, ve kterém si určíte pravidla. Ideální je zálohování v pravidelných intervalech.

  • Tímto způsobem eliminujete nebezpečí ztráty na minimum.

Při zálohování je nutné zvolit přístupové heslo, které zná jen uživatel. Bez něho není možné k datům proniknout.

Možnost číslo 2 - archivace

Druhou možnost nabízí archivace dat. Ačkoliv se může zdát, že se jedná v podstatě o to samé, není to tak docela pravda. Při archivaci nejsou data bezprostředně k dispozici.

  • Pro tento způsob se vybírají sice důležitá, ale momentálně nepoužívaná data, která zůstávají v bezpečí a lze je kdykoliv podle potřeby obnovit.

Pokud si nejste jisti tím, jak správně a účinně svá citlivá nebo důležitá data zálohovat nebo archivovat, je vždy dobré obrátit se na odborníka.

Comments are closed.