Jak vybrat kancelářský počítač

Pokud si vybíráme vhodný počítač do své kanceláře, neměli bychom logicky vybírat ani podle jeho vzhledu, ani podle ceny. I když i tyto parametry určitě svoji roli při výběru sehrávají a mají tak určitou váhu, je důležitější něco docela jiného. A zmíněné záležitosti by tak měly přijít na řadu až v závěru výběru, kdy už se z toho pravého vybírá to nejpravější.

Předně si je totiž třeba ujasnit to, o jaký počítač má jít, co se od něj očekává.  Kancelářská práce toho totiž obvykle nevyžaduje mnoho a lze si tak vystačit i s nižším výkonem. Což je logicky provázeno i nižší cenou takového přístroje, jež začíná i na pouhých několika tisícovkách.

Co se týká výkonu takového kancelářského počítače, je třeba zvážit, zda bude skutečně využíván pouze pro kancelářskou práci nebo zda bude příležitostně využit i k něčemu jinému, třeba k hraní starších her. Dále je třeba vzít v potaz i to, bude-li tento užíván pouze samostatně nebo bude propojen se sítí dalších počítačů, jak je tomu obvykle v kancelářích či školách.

Co se týká operačního systému, doporučuje se v současnosti využití Windows 10.

Podcenit se nesmí ani výběr procesoru, na němž závisí rychlost fungování jednotlivých užívaných programů. Obvykle stačí dvoujádrový procesor, lze sáhnout ale i po procesoru až osmijádrovém, vesměs od Intelu nebo AMD.

Velikost pevného disku závisí na tom, kolik dokumentů má být na počítači uloženo. Úspornější verzí tu je HDD, novější a rychlejší SSD.

Grafická karta je u kancelářských počítačů méně podstatná, zvuková karta je vhodná jen v případě, že se mají na takovém počítači i přehrávat filmy nebo zvukové záznamy. Klidně tak postačuje i jen integrovaná zvuková i grafická karta.

A pokud chce kupující ušetřit? Pak může přijít vhod i repasovaný počítač. Jenž je použitý, ovšem plně připravený k dalšímu používání. A proto je logicky i o poznání levnější než nějaký nový exemplář.

S výběrem vhodného kancelářského počítače Vám rádi pomůžeme. Vše připravíme a v případě zájmu dovezeme a zapojíme v místě zákazníka.

Comments are closed.